Imprezy dla dorosłych

Życie zaczyna się po sześćdziesiątce

2018-09-28

28.09.2018 r. w ramach akcji 60+Kultura Filia 11 zorganizowała spotkanie zatytułowane "Życie zaczyna się po sześćdziesiątce". Naszym zamysłem było zachęcenie przybyłych seniorów do realizowania pasji, na które nie mieli czasu we wcześniejszych latach życia. Gośćmi specjalnymi spotkania były panie z Zespołu Śpiewaczego "Domaszowianki", których zamiłowanie do śpiewania i odnoszone sukcesy pokazują, jak barwne można wieść życie dzięki rozwijaniu swoich zainteresowań. "Domaszowianki" zaśpiewały kilka utworów oraz przedstawiły przybyłym seniorom historię powstania zespołu. Przy kawie i cieście zgromadzeni z zainteresowaniem słuchali o występach zespołu i zdobytych przez niego licznych nagrodach oraz o wielu różnorakich działaniach, jakie "Domaszowianki" podejmują na rzecz lokalnej społeczności. Akcentem towarzyszącym spotkaniu była wystawa książek wydawanych w latach 50-tych i 60-tych XX wieku, która stała się pretekstem do snucia wspomnień o lekturach czytanych w dzieciństwie. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, więc mamy nadzieję, że nasi goście będą odwiedzać nas częściej.