Imprezy dla dorosłych

Zawsze bezpieczny

2018-09-28

W ramach akcji "60+kultura" zorganizowaliśmy spotkanie inaugurujące weekend poświęcony aktywizacji (tak zwanych) seniorów. W ramach szeroko rozumianej kultury mieszczą się zarówno intelektualne rozrywki, kreatywne spędzanie wolnego czasu, jak i udział w prelekcjach dotyczących, m.in. problemów współczesnego świata. A w tym czeka wiele niebezpieczeństw, tak naprawdę na ludzi w każdym wieku. Nie przed wszystkimi z nich da się uchronić jedynie pozostając w domu. Nie mówiąc już o tym, że nie warto rezygnować z pozytywnych aspektów życia. Jednym z najczęstszych problemów wynikających jedynie ze zbytniej ufności i pewnego rodzaju naiwności są utraty dużych kwot pieniędzy.

O tym, jak nie dać się nabrać i rozpoznać oszusta opowiedzieli funkcjonariusze z I Komisariatu Miejskiej Komendy Policji oraz przedstawiciel OKK ZUS w Kielcach. Zwrócili uwagę przede wszystkim na weryfikację osób dzwoniących z nieznanych numerów oraz pukających do drzwi naszych mieszkań. Przedstawiciel instytucji nawet umundurowany powinien okazać dokument potwierdzający jego tożsamość. Ponadto nasi goście przestrzegli przed nieostrożnym przechodzeniem przez jezdnię nawet w oznaczonych miejscach czyli na pasach oraz nienoszeniu ze sobą dokumentów zawierających dane osobowe, gdy nie wymaga tego sytuacja. To tylko przykłady zachowań pozwalających uchronić nas od kradzieży czy stresu związanego z odzyskiwaniem swego mienia. Wystarczy jednak być zorientowanym i polegać na informacjach z wiarygodnych źródeł.