Imprezy dla dorosłych

Sportowa Noc Bibliotek

2018-06-09

9 czerwca br. odbyła się już IV Noc Bibliotek. W tym roku w przygotowanych przez pracowników Filii nr 4 atrakcjach dominował sport i zdrowy tryb życia.

Dorośli czytelnicy mogli spotkać się z p. Olgą Chaińską - dietetykiem, trenerem personalnym oraz właścicielką klubu Expert Fitness w Kielcach i wysłuchać jej niezwykle ciekawej prezentacji multimedialnej pt. "Odżywianie i ruch - kluczem do zdrowia". Nasz gość specjalny opowiedział zebranym, co należy jeść, a czego unikać, by jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem oraz jak bardzo ważna jest dla każdego człowieka systematyczna aktywność fizyczna. Pani Olga długo i cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania. Ale i tak trudno było się z nią rozstać.

Natomiast na naszych milusińskich czekały różnorodne rozgrywki sportowe. Dzieci mogły zagrać w gry planszowe, wykazać się celnością trafiania do tarczy oraz zręcznością w rzucaniu piłeczkami i szybkim ich łapaniu. Dużo radości młodym sportowcom sprawiła zabawa "Twister". Wigibasy na macie przysporzyły dzieciom dużo frajdy i śmiechu.

Atrakcją, na którą dzieci niecierpliwie czekały było Sportowe Koło Fortuny. Chętnych do zabawy było sporo. Każdy uczestnik musiał energiczne zakręcić wskazówką i w zależności od tego, na jakim polu się zatrzymała, takie zadanie miał do wykonania.

Pełną wrażeń Noc Bibliotek zakończyło łowienie piłeczek z zagadkami sportowymi oraz pingpongowe rozgrywki.

W trakcie całego naszego wieczornego spotkania na wszystkich gości biblioteki czekał nie tylko słodki poczęstunek.