Imprezy dla dorosłych

Noc BIbliotek w Filii nr 5

2018-06-09

Tym razem, podczas Nocy Bibliotek w Filii nr 5 odbyły się obrady Klubu Miłośników Słowa Czytanego. Zgodnie z tematem Nocy w naszej placówce, zajęłyśmy się wikingami, ściślej mówiąc ich kobietami, a szczególnie jedną - Świętosławą. Była ona prawdopodobnie królową wikingów, choć spór co do tego czy rzeczywiście istniała, trwa do dziś. My oparłyśmy się na książce Agaty Stopy Świętosława królowa Wikingów. Wynika z niej, że Sławka /bo tak też ją nazywano/, była silną osobowością, co pozwoliło jej przetrwać w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Nie darmo autorka książki nazywa ją matką królów. Jej potomkowie rządzili połową Europy.

Polecamy powieść Agaty Stopy, jest bardzo ciekawa i godna polecenia.

Życzymy miłych wakacji, podczas których zapraszamy do lektury Cudownego chłopaka R. J Palaciego. Będziemy o niej rozmawiać na kolejnym spotkaniu.