Imprezy dla dorosłych

Gry planszowe

2018-01-15

15 stycznia siedzibę naszej biblioteki odwiedził pan Przemek z Muzeum Zabawek i Zabawy oraz podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Tematem spotkania były rozmaite gry planszowe. Na początek poszła rzymska gra - Tabula Lusoria, którą uczestnicy sami naszkicowali i przy pomocy zwykłych nakrętek rozegrali w nią wiele emocjonujących potyczek. Potem sprawdziliśmy LABIrynt - grę logiczną, charakteryzującą się prostymi zasadami, ale za to mocno angażującą wszystkich graczy, których może być nawet kilkunastu. Ale to była dopiero rozgrzewka przed finałem - czyli imprezową grą Wymyśl to! Jak poinformował prowadzący, ta gra to taka współczesna wersja dobrze wszystkim znanej gry w "Państwa i Miasta", nie potrzebujemy już jednak kartek i długopisów. Wymyśl to! polega na odnalezieniu odpowiedzi na zadaną zagadkę, która musi rozpoczynać się na wylosowaną do zagadki literę alfabetu. Nasi gości prześcigali się w pomysłach, co też może być trafnym rozwiązaniem zagadki, a najlepiej poradziła sobie pani Marta, która dosłownie zdeklasowała konkurencję, zbierając największą liczbę punktów. Spotkania takie jak dzisiejsze pokazują, że w gry planszowe możemy grać w każdym wieku, bo jest to świetna rozrywka i sposób na spędzenie czasu wolnego, który daje graczom wiele powodów do radości.