Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

Spotkanie autorskie z Jerzym Danielem

2017-01-27

27 stycznia w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z panem Jerzym Danielem - kielczaninem, dziennikarzem, wydawcą i autorem książek, specjalizującym się w tematyce regionalnej. Nasz gość omawiał książkę pt. Wierni sobie: w kręgu szkolnych kolegów Stefana Żeromskiego. Słuchacze zostali na chwilę wprowadzeni w krąg kolegów ze szkolnej ławy pisarza. Byli to ci, których darzył przyjaźnią, jak i ci, z którymi utrzymywał koleżeńskie relacje. Owe znajomości nie zakończyły się wraz z ukończeniem przez Żeromskiego nauki w gimnazjum.

Jerzy Daniel jest autorem wielu pozycji i artykułów prasowych. My zachęciliśmy czytelników do przeczytania książek, które posiadamy w swoim księgozbiorze - Legenda 1914, Kielce na starej pocztówce, Fotografia. Sztuka ziemi kieleckiej, Takie czasy, Żyd w zielonym kapeluszu, W gwiazdach zapisane. Opowieści o kielczanach, Bruzdy.

Spotkanie autorskie odbyło się przy współpracy Uniwersytetu III Wieku i upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Skłoniło słuchaczy do refleksji i wspomnień.