A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

Pamiętne książki

2017-01-17

O książkach, które zrobiły na nas takie wrażenie, że wspominamy je do tej pory, była mowa na styczniowym spotkaniu Klubu Miłośników Słowa Czytanego. Należą do nich:

Trismus S.Grochowiaka, fikcyjny dziennik prowadzony przez parę małżeńską. On jest esesmanem, będącym jednocześnie koneserem sztuki oraz pięknych krajobrazów, ona Dunka, której nieobca jest ideologia nazistowska. Ta wybuchowa mieszanka małżeńska prowadzi do tragedii. Żal Dawida Lee Flam to romans starzejącej się pary ludzi. Kolejny romans, znany szerszej publiczności z ekranizacji Jerzego Hoffmana - Trędowata. Polecamy też pamięci czytelników dramat Stanisława Wyspiańskiego Klątwa. Parę lat temu był on wystawiany przez Teatr Wierszalin na deskach KCK. Głęboko zapisał się w pamięci ówczesnych widzów. Na koniec przypomnijmy ulubioną książkę naszego dzieciństwa - Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren. Były to piękne wspomnienia!

Następne spotkanie KMSC odbędzie się 21.02.17 r. w czytelni filii nr 5, o godzinie 16.30. Będziemy dyskutować o książce A. Szczęsnej Gang różowych kapeluszy. Zapraszamy!