Imprezy dla dorosłych

Spełniajmy swoje marzenia

2016-09-20

O odwadze, marzeniach i ich spełnianiu w każdym wieku mówiła na spotkaniu 20 września w Filii nr 4 Anna Partyka-Judge. Zawitała do naszej biblioteki za sprawą swojej pierwszej powieści Puzzle. Wcześniej swoje uczucia, spostrzeżenia i przemyślenia przelewała na karty poetyckie. Oprócz literatury sercu bliska jest jej muzyka i teatr. Obecnie mieszka za granicą, najpierw przebywała w Anglii, gdzie szukała i wciąż szuka nowych wyzwań. Do takich właśnie działań na rzecz siebie i przyjaciół gorąco namawiała wszystkie przybyłe na spotkanie panie. Niedawno pisarka zmieniła miejsce zamieszkania. Za słońcem i ciepłem powędrowała aż do Hiszpanii.

W swojej niedawno wydanej książce Anna Partyka-Judge porusza, bardzo nieraz bolesny, problem emigracji z różnych powodów. Dowiodła tego również gorąca dyskusja z autorką. Panie mówiły o tęsknocie bliskich im osób za krajem rodzinnym, o mieszaniu się kultur, integracji, zastanawiały się również nad potrzebą emigracji młodych.

W tak miłej i ciepłej atmosferze upłynął czas spotkania, a na zakończenie autorka podpisywała swoje książki.