Imprezy dla dorosłych

Noc Bibliotek w Filii nr 8

2015-05-30

30 maja 2015 r., w ramach ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek" w Filii nr 8 odbyło się spotkanie zatytułowane "Jak cudnie się żyło? Garstka wspomnień o PRL-u". Na ten wieczór przygotowaliśmy wystawę ilustrującą minioną epokę oraz zamieniliśmy naszą czytelnię na wzór Klubu Międzynarodowego Prasy i Książki (Empik). Odwiedzający nas czytelnicy mieli okazję podyskutować o blaskach i cieniach życia w Polsce Ludowej na podstawie wspomnień własnych i książek poświęconych temu okresowi. Wieczór upłynął w miłej atmosferze przy wuzetce i herbatce podanej w szklankach (jak przystało na omawiane czasy). W spotkaniu towarzyszyła nam muzyka z lat 60-tych i 70-tych, w rytm której bawiliśmy się, wspominając tak popularne wówczas dancingi.