Imprezy dla dorosłych

Angole w bibliotece

2015-05-19

Książka Ewy Winnickiej pt. Angole, wbrew tytułowi nie opowiada o Anglikach, a o Polakach mieszkających na Wyspach. Jest to zbiór świetnych reportaży opisujących losy Polaków, bardzo młodych, jak i starszych. Pokazuje naszych rodaków jako operatywnych przedsiębiorców, alkoholików lub uczniów ekskluzywnych szkół prywatnych. Jednym się udało odnaleźć w nowej rzeczywistości, innym nie. Książka bardzo nam się podobała, a to co nas w niej uderzyło to ogromne rozwarstwienie Anglików i ich zamknięcie na inne nacje. Jak ogólnie wiadomo, warstwa wyższa jest przekonana o swojej wyjątkowości i nie dostrzega innych, mniej utytułowanych ludzi. Dzieci w Wielkiej Brytanii głównie myślą o sobie i są nastawione bardziej na dostawanie niż na dzielenie się z bliźnimi, ale podobnie jest z dziećmi w Polsce. Jednym słowem, rośnie pokolenie egoistów (a może nam się wydaje?).

My klubowiczki - miłośniczki słowa czytanego z filii nr 5, polecamy tę książkę do czytania tym, którzy chcą się dowiedzieć o życiu rodaków i nie tylko, bo w tle są też inne nacje (Somalijczycy, Irlandczycy czy Hindusi). Reportaże pisane są wartko i potoczyście. Czytelnik na pewno będzie usatysfakcjonowany.

Następne spotkanie Klubu Miłośników Słowa Czytanego odbędzie się 16 czerwca o godzinie 16.00 w Czytelni naszej biblioteki. Tematem wiodącym będzie podróż życia. Serdecznie zapraszamy.