Imprezy dla dorosłych

Ja tam jeszcze wrócę!

2015-10-15

15. października br. w Filii nr 4 gościliśmy p. Janusza Romana Marjańskiego, nauczyciela, literata, redaktora naczelnego kwartalnika myśliwskiego Łowiec Świętokrzyski. Przyczynkiem (ale nie tylko) do ponownej wizyty "poety wśród myśliwych" w naszej bibliotece było ukazanie się na łamach tegoż czasopisma relacji ze spotkania, które odbyło się 8. kwietnia tego roku. Uczestniczyli w nim czytelnicy filii oraz panie z Dyskusyjnego Klubu Książki.

W nr 2/2015 kwartalnika nasz gość zamieścił swoje refleksje ze spotkania pod znamiennym tytułem Po wielu latach wróciłem na ukochane Herby. Pan Marjański opisał w nim swoje wspomnienia z lat dziecięcych oraz swój niespodziewany powrót po wielu latach w rodzinne strony.

Uczestnicy kwietniowego spotkania z ogromną przyjemnością przeczytali artykuł im poświęcony, a wiersz Leśny Pigmalion zachwycił i rozbawił wszystkie panie z Dyskusyjnego Klubu Książki. Wszystkie zgodnie stwierdziły, iż to nie było tylko wielkie wydarzenie dla autora (tak o spotkaniu pisał p. Marjański), ale przede wszystkim wydarzenie ogromnej rangi dla nich i bibliotecznego zespołu.

Ponowne spotkanie z p. Januszem Marjańskim odbyło się w jesienny dżdżysty dzień. Jednakże ponura aura nie przeszkodziła w dotarciu do biblioteki ani naszemu gościowi, ani paniom. Poeta zaprezentował swoje nowe wiersze, których czytanie było przeplatane jego opowieściami o tematyce myśliwsko - przyrodniczej.

Na zakończenie panie, po dyskusji, zachęcały naszego gościa do częstych spotkań w klubie książki i uzyskały zapewnienie, że z pewnością do nich dojdzie, bo Pan jest nierozerwalnie związany z dzielnicą lat dziecięcych a obecnie i biblioteką na Herbach.