A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

Klub Miłośników Słowa Czytanego

2014-06-12

Nasze ostatnie przedwakacyjne spotkanie przebiegło pod znakiem reportażu literackiego. Zajęłyśmy się tylko wybranymi pozycjami z literatury tego gatunku. Przypomniałyśmy sprawdzonych i uznanych klasyków - zaczęłyśmy od Henryka Sienkiewicza, Ksawerego Pruszyńskiego oraz Isaaka Babla. Podobała nam się książka M. Szejnert pt. Czarny ogród o historii powstania starych dzielnic Katowic, Giszowca i Nikiszowca. Specjalistą tego gatunku stał się dziennikarz "Gazety" M. Szczygieł. Jego książkę pt. Gotland polecamy miłośnikom Czechosłowacji i jej ciekawej historii. Inny dziennikarz "Gazety" J. Hugo Bader zajął się z kolei dziejami Rosji, polecamy m.in. Dzienniki kołymskie. Przypomniałyśmy także R. Kapuścińskiego i Jego Podróże z Herodotem.

Dla zainteresowanych Kresami mamy książkę M. Maciorowskiego pt. Sami swoi i obcy. Reportaże z Kresów i na Kresy. Prawdziwe historie wypędzonych. Nie zapomniałyśmy o A. Szklarskim i cyklu przygód Tomka Wilkowskiego. I na koniec książka Kielczanina M. Pauli pt. 12 x razy śmierć. Opowieść z krainy uśmiechu.

Z uśmiechem żegnamy się do 9.09.2014 r., do godz.16., czyli do pierwszego spotkania powakacyjnego, na którym będziemy mówić o ulubionych bohaterkach literackich. Tymczasem życzmy udanych wakacji.