Imprezy dla dorosłych

Klub Miłośników Słowa Czytanego

2014-05-06

Czy jest w Was, czytelnikach żal, że pewnych książek nie przeczytaliście w młodości? Członkinie naszego klubu podzielają to uczucie. W wieku kilkunastu lat człowiek nie zawsze jest otwarty na piękno literatury. Czasami pomaga mu w tym teatr. Przekonała się o tym jedna z dyskutantek. Nie mogąc przeczytać "Mistrza i Małgorzaty", po obejrzeniu spektaklu Teatru Bagatela sięgnęła po nią z ochotą. Podobnie było z "Klątwą" Wyspiańskiego w inscenizacji Teatru Wierszalin. Tak więc teatr ułatwia odbiór dzieł literackich. Z kolei "Zabić drozda" zawiera przesłanie, że "aby zrozumieć bliźniego należy pochodzić w jego skórze", starać się zrozumieć jego punkt widzenia. Książka, o której nie należy zapomnieć to "Biblia". W tym dziele zawarte są wszystkie wątki literackie. Podczas dyskusji nie zapomniałyśmy o dziełach epoki romantyzmu. Z literatury światowej polecamy młodym czytelnikom "Sagę rodu Forsythów" oraz "Rodzinę Palliserów".