A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

Rosyjskie lektury

2014-11-18

Na ostatnim spotkaniu Klubu Miłośników Słowa Czytanego zajęłyśmy się współczesną literaturą rosyjską, a właściwie jej małym wycinkiem. W kręgu naszego zainteresowania znaleźli się autorzy kryminałów, m.in. Aleksandra Marynina i Boris Akunin.Gra na cudzym boisku Maryniny to kryminał mroczny, ale jak potwierdzają jego czytelniczki, dobrze się czyta. Sokół i jaskółka Akunina to literatura łotrzykowska, historyczna i przygodowa zarazem. Mimo natłoku wątków i postaci, pozycja świetna w odbiorze, godna polecenia. Z kolei Daria Doncewa to, jak mówi się o niej, druga Joanna Chmielewska, autorka kryminałów humorystycznych. Podobnie rzecz się ma z Tatianą Polakową. Na wyróżnienie zasługuje Maria Chmielik i jej Mała Wiera. Natomiast Rosyjska piękność Wiktora Jerofiejewa nie spotkała się z naszym uznaniem.

Tych, którzy chcą bliżej poznać literaturę rosyjską odsyłamy do wywiadu z Jerzym Czechem, tłumaczem literatury rosyjskiej. Wywiad zamieszczono w "Gazecie Petersburskiej" z 2009 roku.

Następne spotkanie Miłośników Słowa Czytanego odbędzie się we wtorek 9 grudnia o godzinie 16.00 w Czytelni naszej biblioteki. Tym razem spróbujemy znaleźć odpowiedz na pytanie "Czy znamy Żeromskiego?".