Imprezy dla dorosłych

Spotkanie z Jerzym Danielem

2014-10-29

29. października br., z grupą młodzieży z Gimnazjum nr 13 oraz czytelnikami biblioteki, spotkał się p. Jerzy Daniel - publicysta, wydawca, autor książek i działacz kultury. Legenda 1914, Żyd w zielonym kapeluszu, Kielce na starej fotografii to niektóre pozycje z jego dorobku literackiego. Jerzy Daniel w swoich utworach podejmuje przede wszystkim problematykę regionalną. Dzieje Kielc i jego mieszkańców są mu szczególnie bliskie, czego przykładem jest najnowsza książka pt. W gwiazdach zapisane. Opowieści o kielczanach. Młodzież z uwagą słuchała gościa opowiadającego o swoich planach literacko - wydawniczych. W czasie spotkania miejscami było poważnie, ponieważ z nostalgią wspomniano nieżyjących już, a chlubnie zapisanych w historii miasta kielczanach, a miejscami - humorystycznie. Szczególnie, gdy gość opowiadał o wydaniu swojej najdziwniejszej książki, albo, gdy rozśmieszał zebranymi i wydanymi przez siebie dowcipami o Wąchocku. Po podziękowaniach i wpisie do kroniki biblioteki Jerzy Daniel zadeklarował chęć ponownego spotkania.