A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

Listopadowe strachy na lachy

2013-11-19

Temat naszego spotkania nie był jednoznacznie określony, bo zarówno "strach ma wielkie oczy", jak i postać ducha czy wampira wzbudza lęk. Spróbujmy zmierzyć się z tą zagadką tematyczną.

Jako pierwszą wspomniałyśmy świetną książkę A. Bahdaja, czytaną przez dzieci i dorosłych, Wakacje z duchami. Następnie przeszłyśmy do literatury dla dorosłych. Miłośnikom ciekawych miejsc, zamków, pałaców z duchami lub bez polecamy Podróże z dreszczykiem Piotra Małyszki, który opisuje ciekawe miejsca w Polsce i na świecie. W jaki sposób duchy pomagają ludziom żyjącym na ziemi, możemy się przekonać czytając Kuchnię duchów J. McHenry , Francuską oberżę J. Stagg oraz Włoskie zaręczyny S. Montefiore. Nie zapomniałyśmy o ostatniej laureatce Nagrody Nike J. Bator i kryminale pt. Ciemność prawie noc. Poprawę humoru zapewni Taniec kogutów S. Broszkiewicza. Konkludując, duchów nie ma co się bać, a strach z wielkimi oczami to tylko działanie naszej wyobraźni.

Najbliższe spotkanie Klubu Miłośników Słowa Czytanego odbędzie się 3 XII o godzinie 16, porozmawiamy o Dożywociu M. Kisiel. Zapraszamy!