A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

W krainie myśli i kolorów

2010-12-14

14 grudnia 2010 r. w Filii nr 5 odbył się wernisaż wystawy malarstwa i rysunku W krainie myśli i kolorów. Autorzy ekspozycji - Barbara Michalska i Marcin Norbert Michalski (syn) - zaprezentowali prace o różnorodnej tematyce, skłaniające zgromadzonych gości do licznych refleksji. Zwiedzający wystawę dzielili się uwagami dotyczącymi sztuki, mieli także sposobność (przy kubku herbaty i wyśmienitych ciastach pani Barbary) do wspomnień oraz rozmów o religii, polityce, rodzinie i codziennych problemach życiowych. Przyjazna atmosfera sprzyjała również licznym żartom.

Barbara Michalska jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Plastyków Świętokrzyskich i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Swoją wrażliwość oraz liczne zainteresowania przekazuje innym w formie dzieł plastycznych i utworów literackich. Ma już za sobą wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych. Była nagradzana za twórczość malarską i poetycką oraz wyróżniona odznaką Zasłużonego Działacza Kultury.

Marcin Norbert Michalski jest absolwentem Zespołu Państwowych Szkół Sztuk Plastycznych w Kielcach, ukończył studia na UJK (Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych - specjalizacja małe formy rzeźbiarskie). Tworzy przy użyciu różnych mediów, takich jak: rzeźba, fotografia, malarstwo, video.

Wystawę można oglądać w Filii nr 5 (ul. Warszawska 147) do końca stycznia 2011 r.