Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

Muzyczne wariacje

2010-01-04

Dnia 4 stycznia 2010 r. w Filii nr 5 MBP przy ul. Warszawskiej 147 odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Tomasza Kozłowskiego pt. "Muzyczne wariacje". Swoją obecnością zaszczycił nas znany kielecki artysta fotografik Paweł Pierściński. W noworoczny nastrój wprowadzili gości młodzi artyści: Viola Kaczmarczyk (śpiew) i Filip Kozłowski (piano).

Tomasz Kozłowski ma już na swoim koncie szereg wystaw oraz nagród zdobytych w konkursach fotograficznych, m. in.: wyróżnienie na Festiwalu Plakatu Fotograficznego - Płock 2005, II miejsce w "Kielce inaczej" w 2008, I miejsce za "Przydrożne kapliczki - ocalić od zapomnienia" w 2009.

Prezentowane zdjęcia to projekt, w którym muzyka została "zamieniona" na obraz poddany obróbce komputerowej. Wśród sfotografowanych artystów znajdują się m.in.: Maryla Rodowicz, Ewa Błaszczyk, Katarzyna Groniec, Grzegorz Markowski, Dean Brown, Dariusz Kozakiewicz, Piotr Rubik, Włodzimierz Kiniorski oraz wiele innych znanych i mniej znanych postaci prezentujących różne gatunki muzyczne od rocka po pieśni Vivaldiego. Wszystko podszyte jest odrobiną humoru zgodnie z dewizą autora, który "patrzy na świat z przymrużeniem oka".