Imprezy dla dorosłych

„Pudełko zwane wyobraźnią” - Dzień z Wisławą Szymborską

2009-10-10

10 października 2009 r. o godz. 1100 w Bazie Zbożowej odbył się Dzień z Wisławą Szymborską przygotowany w ramach konkursu "Pudełko zwane wyobraźnią" organizowanego przez Stowarzyszenie "Pro Arte", Miejską Bibliotekę Publiczną i Bazę Zbożową. Napłynęło ponad 60 prac interpretujących plastycznie wybrane fragmenty poezji Wisławy Szymborskiej. Podczas spotkania uczniowie LO ze Szczekocin, których opiekunem artystycznym jest ks. Grzegorz Stachura, przedstawili wizualizację wierszy Wisławy Szymborskiej, rozstrzygnięta została II edycja konkursu plastycznego "Pudełko zwane wyobraźnią", teatr "Ecce Homo" zaprezentował spektakl "Don Juan". Odbyły się także warsztaty plastyczne prowadzone przez Katarzynę Niewęgłowską.