Dyskusyjne Kluby Książki
Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
DKK skierowane są do miłośników książek, do osób, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze. Członkowie mają możliwość poznania nowości wydawniczych literatury pięknej i popularnonaukowej, uczestniczenia w spotkaniach z pisarzami oraz prowadzenia interesujących dyskusji. W wyniku współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach z Instytutem Książki w Warszawie powstały DKK w województwie i w Kielcach. Koordynator wojewódzki - Anna Godowska, instruktor WBP w Kielcach (Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz), tel. 041 361 53 51 wewn. 206, 207, 208; 041-34-470-74, email: dkk@wbp.kielce.pl
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do klubów działających w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach.
11 grudnia br. odbyło się ostatnie w 2024 r. spotkanie DKK. Rozmawiałyśmy o twórczości polskiej, bardzo popularnej obecnie pisarki, Gabrieli Gargaś. W swoich utworach podejmuje ona różnorodne problemy codziennego życia, m.in. walkę z ciężką chorobą, brak miłości, albo jej poszuk…
Czytaj dalej20 listopada świętowaliśmy w naszym klubie 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej to okazji omawiałyśmy wydawnictwa związane tematycznie z tym ważnym wydarzeniem. Były to opracowania popularno-naukowe, ale też zbeletryzowane opowieści o Józefie Piłsudskim i …
Czytaj dalejSpotkanie DKK 16 października rozpoczęłyśmy rozmową o Australii. W książce "Julia jest teraz w Australii: o życiu i podróżach w Krainie Kangurów" polska blogerka i podróżniczka, od ponad trzech lat mieszkająca na tym kontynencie, opowiada o codziennym australijskim życiu. Razem …
Czytaj dalej5 czerwca 2024 r. w Filii nr 4 członkinie DKK rozmawiały o książce pt. "Szczeniak: jak labrador ocalił chłopca z ADHD". Jej autor, a jednocześnie główny bohater, Liam Creed opowiedział o swoich, a właściwie całej rodziny, zmaganiach z jego nadpobudliwością. Chłopiec od najmłodsz…
Czytaj dalejMijający Ogólnopolski Tydzień Bibliotek stał się okazją do wymiany poglądów na temat czytania, biblioteki oraz specyfiki zawodu bibliotekarskiego. 22 maja w naszym klubie książki zastanawiałyśmy się nad tym, czy faktycznie “Biblioteka to miejsce na czasie”. Wsz…
Czytaj dalejO dramatycznych wydarzeniach II wojny światowej rozmawiałyśmy na spotkaniu DKK 17 kwietnia 2024 r. Dyskusja dotyczyła utworu Barbary Wysoczańskiej pt. "Narzeczona nazisty". Powieść wzbudziła wiele emocji wśród klubowiczek. Autorka ukazała w niej narodziny uczucia między Polką, s…
Czytaj dalej13 marca 2024 r., z okazji XXXII Tygodnia Kultury Języka, w Filii nr 4 odbyła się prezentacja multimedialna na temat życia i twórczości Marka Hłaski pt. Wszystko, co czyni człowiek, czyni z tęsknoty za lepszym życiem. Na spotkanie przybyły panie z Dyskusyjnego Klubu Książki.
Mare…
O zdarzeniach, które niczym rdza wżerają się w człowieka rozmawiałyśmy na spotkaniu 21 lutego. Do dyskusji o ludzkich losach, przeznaczeniu, o miejscu zamieszkania, które determinuje ludzkie życie skłoniła nas twórczość Jakuba Małeckiego. Jest to pisarz młodego pokolenia, któreg…
Czytaj dalejO życiu i dokonaniach muzycznych wybitnego kompozytora Dymitra Szostakowicza rozmawiałyśmy 17 stycznia 2024 r. na spotkaniu DKK. Jest on jednym z bohaterów powieści pt. "Dyrygent" nowozelandzkiej pisarki Sarah Quigley. Akcja utworu rozgrywa się w Leningradzie po napaści Nie…
Czytaj dalejKiedy zbliża się czas świąt Bożego Narodzenia z chęcią sięgamy po opowieści wprowadzające nas w radosny, magiczny nastrój. Dlatego też 13 grudnia na spotkaniu DKK rozmawiałyśmy o zbliżających się świętach, o zwyczajach wigilijnych i oczywiście o literaturze utrzymanej w tym klim…
Czytaj dalej