Dyskusyjne Kluby Książki

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
DKK skierowane są do miłośników książek, do osób, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze. Członkowie mają możliwość poznania nowości wydawniczych literatury pięknej i popularnonaukowej, uczestniczenia w spotkaniach z pisarzami oraz prowadzenia interesujących dyskusji. W wyniku współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach z Instytutem Książki w Warszawie powstały DKK w województwie i w Kielcach. Koordynator wojewódzki - Anna Godowska, instruktor WBP w Kielcach (Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz), tel. 041 361 53 51 wewn. 206, 207, 208; 041-34-470-74, email: dkk@wbp.kielce.pl
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do klubów działających w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach.

Sentymentalna wędrówka z Edmundem Niziurskim w krainę literatury
12 marca 2025 r. tematem spotkania DKK był Edmund Niziurski, jego życie i twórczość. Postać pisarza przybliżyła prezentacja multimedialna. Pokaz slajdów urozmaicany był ciekawostkami, m.in. odczytany został fragment…

12 lutego br. rozmawiałyśmy na temat twórczości WM P. Younga. - kanadyjskiego pisarza, autora bestsellerowej powieści "Chata". W jego dorobku literackim są jeszcze dwie inne książki : "Rozdroże" i "Ewa". Na spotkaniu DKK dyskutowałyśmy na temat tej ostatniej jego powieści.
"Ewa" …

Na spotkaniu 29 stycznia br. rozmawiałyśmy o literaturze chińskiej i jej specyfice. Dyskusja dotyczyła twórczości Mingmei Yip, pisarki pochodzącej z Chin, obecnie mieszkającej w Nowym Jorku. Jest ona autorką wielu bestsellerowych powieści.
Akcja „Dziewięciu kręgów nieba" rozgrywa…

11 grudnia br. odbyło się ostatnie w 2024 r. spotkanie DKK. Rozmawiałyśmy o twórczości polskiej, bardzo popularnej obecnie pisarki, Gabrieli Gargaś. W swoich utworach podejmuje ona różnorodne problemy codziennego życia, m.in. walkę z ciężką chorobą, brak miłości, albo jej poszuk…
Czytaj dalej
20 listopada świętowaliśmy w naszym klubie 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej to okazji omawiałyśmy wydawnictwa związane tematycznie z tym ważnym wydarzeniem. Były to opracowania popularno-naukowe, ale też zbeletryzowane opowieści o Józefie Piłsudskim i …
Czytaj dalej
Spotkanie DKK 16 października rozpoczęłyśmy rozmową o Australii. W książce "Julia jest teraz w Australii: o życiu i podróżach w Krainie Kangurów" polska blogerka i podróżniczka, od ponad trzech lat mieszkająca na tym kontynencie, opowiada o codziennym australijskim życiu. Razem …
Czytaj dalej
5 czerwca 2024 r. w Filii nr 4 członkinie DKK rozmawiały o książce pt. "Szczeniak: jak labrador ocalił chłopca z ADHD". Jej autor, a jednocześnie główny bohater, Liam Creed opowiedział o swoich, a właściwie całej rodziny, zmaganiach z jego nadpobudliwością. Chłopiec od najmłodsz…
Czytaj dalej
Mijający Ogólnopolski Tydzień Bibliotek stał się okazją do wymiany poglądów na temat czytania, biblioteki oraz specyfiki zawodu bibliotekarskiego. 22 maja w naszym klubie książki zastanawiałyśmy się nad tym, czy faktycznie “Biblioteka to miejsce na czasie”. Wsz…
Czytaj dalej
O dramatycznych wydarzeniach II wojny światowej rozmawiałyśmy na spotkaniu DKK 17 kwietnia 2024 r. Dyskusja dotyczyła utworu Barbary Wysoczańskiej pt. "Narzeczona nazisty". Powieść wzbudziła wiele emocji wśród klubowiczek. Autorka ukazała w niej narodziny uczucia między Polką, s…
Czytaj dalej
13 marca 2024 r., z okazji XXXII Tygodnia Kultury Języka, w Filii nr 4 odbyła się prezentacja multimedialna na temat życia i twórczości Marka Hłaski pt. Wszystko, co czyni człowiek, czyni z tęsknoty za lepszym życiem. Na spotkanie przybyły panie z Dyskusyjnego Klubu Książki.
Mare…