Niebieska Strefa A A+ A++

Dyskusyjne Kluby Książki

Filia nr 9

2016-05-24

24 maja br., na kolejnym spotkaniu DKK w Filii nr 9 dyskutowaliśmy o książce James Bowen pt. Kot Bob i ja.

Kot Bob i ja to wzruszająca historia przyjaźni. James, wychodzący z nałogu narkoman jest ulicznym grajkiem. Codziennie wyrusza na ulice Londynu żeby zarobić na skromne utrzymanie. Pewnego dnia pod drzwiami mieszkania znajduje zabiedzonego kota. Zwierzę wyraźnie wybrało go na swojego właściciela więc zostaje przygarnięte i od tej pory stanowią nierozłączny duet. Kot Bob korzystnie wpływa na naszego bohatera dzięki czemu następuje szereg pozytywnych zmian w ich życiu. James otwiera się na ludzi, odbudowuje relacje z rodziną. Jego sytuacja finansowa poprawia się. Kot ma zawsze pełną miskę, dużo miłości i wielbicieli na całym świecie.

Po wydaniu książki nasz team staje się sławny. Na Youtube można znaleźć krótkie filmiki z ich udziałem, są zapraszani do telewizji i na różne spotkania. Ludzie zatrzymują się przy grającym Jamesie, rozmawiają, dają pieniądze, karmę, przysmaki, zabawki głaszczą Boba, robią zdjęcia. Niektóre panie ofiarowują nawet ręcznie robione szaliczki, w których potem zwierzątko dumnie paraduje.

Sekret popularności książki, a co za tym idzie jej bohaterów tkwi w szczerości i autentyczności. To lektura terapeutyczna i optymistyczna. Lekko się ją czyta i co najważniejsze z dobrym zakończeniem. Dla miłośników kotów i nie tylko.