Biblioteka nawiązała współpracę z Radą Unii Europejskiej

2024-06-26

Rada Unii Europejskiej podarowała MBP im. Jerzego Pilcha w Kiecach 150 pakietów edukacyjnych, które trafiły do wszystkich filii. Pakiety wydano na szczególną okazję. W 2025 r. Polska będzie sprawować po raz drugi prezydencję w Radzie UE. Bibliotekarze wykorzystają je podczas wszelkiego rodzaju zajęć z najmłodszymi czytelnikami.

Pakiet edukacyjny „Juki i Unia Leśna” dostosowany jest do potrzeb dzieci w wieku 7-9 lat. Pomaga dzieciom zrozumieć, czym jest UE, po co powstała i jaka jest rola Rady i państw członkowskich. Wyjaśnia początki UE, odwołując się do bajkowego świata, w którym mieszkają robaczek świętojański Juki i jego przyjaciele. Historia bohaterów opowiadania zainspirowała bibliotekarzy z Filii nr 10, którzy przygotowali zajęcia dla wychowanków Sieci Świetlic Środowiskowych i Klubów dla Dzieci i Młodzieży "4 KĄTY".

Współpraca z różnymi instytucjami na arenie międzynarodowej oraz z miastami partnerskimi Miasta Kielce to kolejny krok związany z koncepcją rozwoju MBP, przedstawioną przez dyrektor Annę Żmudzińską. Jej cel to dialog międzykulturowy i międzynarodowa promocja czytelnictwa.