Spotkanie autorskie z Radosławem Piwowarskim

2024-06-25

Ukoronowaniem czerwca w MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach będzie spotkanie z cenionym reżyserem, scenarzystą i pisarzem Radosławem Piwowarskim. 29 czerwca 2024 r. o godz. 17:30 odwiedzi Poczytalnię Na dVoRcu w ramach promocji swojej debiutanckiej powieści, do której wydania zmierzał od wielu lat. „Napisał opowieść o miłości i namiętności – dla tych, co swoje już przeżyli, ale są jeszcze głodni. Którym życie dało w kość, ale ich nie złamało. Powieść przywracającą nadzieję, że wszystko się może jeszcze zdarzyć i o wierze, że nigdy nie jest za późno” (Wydawnictwo Marginesy). Wstęp wolny.

Rozmowę poprowadzi Jarosław Skulski.
Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek.
Transmisja online w mediach społecznościowych.

Partnerzy: Fundacja ORLEN, Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o. - „Pij kielecką kranówkę, bo... dobra!", Sklep Firmowy Pszczółka

Radosław Piwowarski (ur. 1948) – reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, pisarz. Zadebiutował filmem „Yesterday” (1984), za który otrzymał min. nagrodę FIPRESCI na festiwalu w Wenecji. Stworzył także „Pociąg do Hollywood” (Nagroda Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu w Orleanie ), „Kochankowie mojej mamy” (nagrody za scenariusz oraz reżyserię na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych) czy „Marcowe migdały” (m.in. Nagroda Międzynarodowego Forum Kultury). W jego filmach debiutowali m.in. Joanna Pacuła, Jolanta Fraszyńska, Katarzyna Figura, Maria Seweryn, Anna Przybylska, Piotr Siwkiewicz, Andrzej Zieliński, Robert Gonera. Jest autorem lub współautorem znanych seriali; kultowego „Jana Serce”, „Stacyjki”, „Palce lizać”, „Złotopolskich”, „Na dobre i złe” czy „Szpilek na Giewoncie”.