Wycieczka do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie

2024-06-23

"Gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczni sobie!" - słuchacze Kieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Ponad Czasem" skorzystali z zaproszenia poety i MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach. Zwiedzili Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie - zabytkowy dwór, siedzibę muzeum biograficznego poświęconego Janowi Kochanowskiemu. Piękna pogoda sprzyjała spacerom po urokliwym parku i ogrodzie dendrologicznym z XIX wieku. Była też okazja uczestniczenia w slamie poetyckim. „Aż się nie chce wracać…” – westchnęła Agnieszka Soboń, która przygotowała relację fotograficzną z wycieczki zorganizowanej w ramach projektu "Książka na św. Jana".

Partnerzy wydarzenia
:
 Miasto Kielce, Wodociągi Kieleckie Spółka z o.o. - „Pij kielecką kranówkę, bo... dobra!", Biblioteka Publiczna w Piasecznie, Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice.