Spotkanie autorskie z Magdaleną Rigamonti

2024-06-14

Magdalena Rigamonti, jedna z najbardziej znanych i bezkompromisowych polskich dziennikarek, laureatka najważniejszych nagród dziennikarskich, autorka książek będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach. Spotkanie odbędzie się w pierwszym dniu Święta Kielc, 21 czerwca o godz. 17:30 w Poczytalni Na dVoRcu. Rozmowę poprowadzi Jarosław Gugała. Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek. Wstęp wolny.

Magdalena Rigamonti związana jest z portalem Onet.pl. Pracowała w tygodnikach „Newsweek i „Wprost”, w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Jest laureatką nagród Grand Press, Mediatora i Nagrody im. Dariusza Fikusa, współautorką książek, m.in.: „Bez znieczulenia: jak powstaje człowiek”, „Straty. Żołnierze z Afganistanu”, „Śmierć warta zachodu”. W 2019 r., razem z Maksymilianem Rigamontim zdobyła nagrodę Photobook of the Year w konkursie Pictures of the Year (POY) za książkę „Echo” o Wołyniu. Jej najnowsza książka to „Niewygodni. Mówią prawdę o wojnie” (2022 r.). Dziennikarka jest członkinią Rady Press Club Polska.

Partnerzy wydarzenia: Miasto Kielce, Wodociągi Kieleckie Spółka z o.o. - „Pij kielecką kranówkę, bo... dobra!", Biblioteka Publiczna w Piasecznie, Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice, restauracja Romantyczna.