Spotkanie autorskie z Wojciechem Purtakiem

2024-05-28

4 czerwca o godz. 11:30 MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach zaprasza do Poczytalni Na dVoRcu na spotkanie z Wojciechem Purtakiem. „Kto mieszka w dworku?” to wyjątkowa literacka propozycja w roku 160. urodzin Stefana Żeromskiego i pierwsza w historii skierowana dla dzieci opowiadająca o dzieciństwie pisarza w dworku w Ciekotach. Ilustracje do niej stworzył kielecki artysta grafik Mateusz Stradomski.

„Kto mieszka w dworku?” to książka pełna niespodziewanych przygód, do przeżycia których zaprasza kilkuletni Stefanek Żeromski. Opowiada przede wszystkim o wartościach i rodzinie, beztroskim dzieciństwie, smakach i zapachach z ciekockiego dworku. To wreszcie zaproszenie do odwiedzenia Ciekot i malowniczej gminy Masłów.

Wojciech Purtak - menedżer kultury, animator, dziennikarz, twórca koncepcji Festiwalu Sztuki i Mediów Otwarte Książki, projektów kulturalnych dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  scenarzysta koncertów i wydarzeń kulturalnych, autor kilkudziesięciu tysięcy tekstów dziennikarskich i publikacji poświęconych pisarzom Stefanowi Żeromskiemu i Barbarze Wachowicz. Zawodowo dyrektor Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” - dworku Stefana Żeromskiego w Ciekotach. Członek Rady Programu Społecznego Mistrz Mowy Polskiej. Absolwent filologii polskiej na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach (dziś Uniwersytet Jana Kochanowskiego) oraz studiów podyplomowych Zarządzanie Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Dwukrotnie nominowany w prestiżowym konkursie SGL Local Press, Nagroda Specjalna Muzeum Powstania Warszawskiego, laureat konkursu "O Złote Pióro Marszałka".