Czerwiec w Bibliotece

2024-05-27

Czerwiec w MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach zapowiada się intensywnie, różnorodnie i ciekawie. Zaplanowano  spotkanie dla najmłodszych, promocję najnowszych książek, francuski wieczór kulturalno-językowy czy rozmowy o poezji. Nie zabraknie także wydarzeń w ramach projektu „Książka na św. Jana” podczas tegorocznego Święta Kielc.

Harmonogram wydarzeń:

- 4 czerwca, godz. 11:30 – spotkanie z Wojciechem Purtakiem i promocja książki „Kto mieszka w dworku?”. To wyjątkowa literacka propozycja w roku 160. urodzin Stefana Żeromskiego i pierwsza w historii kierowana dla dzieci opowiadająca o dzieciństwie pisarza w dworku w Ciekotach. Ilustracje do niej stworzył kielecki artysta grafik Mateusz Stradomski. Wstęp wolny. Poczytalnia Na dVoRcu (ul. Czarnowska 12).

- 6 czerwca, godz. 17:00 – spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską. Pisarka, której powieści stanowią elektryzujący miks gatunkowy romansu, dramatu i sensacji. Rozmowę poprowadzi Joanna Nowakowska. Wstęp wolny. Filia nr 10 (ul. Marii Konopnickiej 5A).

- 13 czerwca, godz. 17:00 – wieczór kulturalno-językowy w klimacie francuskim. Wstęp wolny. Filia nr 9 (ul. Okrzei 9).

- 14 czerwca, godz. 17:30 – spotkanie autorskie z Kazimierzem Wóycicki, historykiem, publicystą i dziennikarzem, autorem takich książek jak „Krótka historia UPA dla Polaków. Czy historycy nas pogodzą?” czy „Globalna Ukraina”. Wstęp wolny. Poczytalnia Na dVoRcu.

Książka na św. Jana

- 21 czerwca, godz. 17:30 – spotkanie z Magdaleną Rigamonti, dziennikarką radiową i prasową, autorką takich książek jak „Śmierć warta zachodu” czy „Niewygodni”. Rozmowę poprowadzi Jarosław Gugała. Wstęp wolny. Poczytalnia Na dVoRcu.

- 22 czerwca:

- Rozdawanie książek z Jarosławem Gugałą, dziennikarzem, dyplomatą i pomysłodawcą akcji.

- Kącik literacki – bookcrossing i zajęcia literacko-plastyczne dla całych rodzin (stoisko na ul. Sienkiewicza).

- Spotkanie autorskie z Jarosławem Kurskim, dziennikarzem, publicystą i autorem książek, m.in. „Dziady i dybuki" – książki roku Magazynu Literackiego „Książki". Start godz. 18:00, Skwer Sendlerowej. Wstęp wolny. Rozmowę poprowadzi wiceprezydent Kielc dr Bartłomiej Zapała.

- 23 czerwca - wycieczka dla seniorów do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Obowiązują zapisy.

- 28 czerwca, godz. 17:30 – spotkanie z Ewą Hołody, poetką. Rozmowę poprowadzi Barbara Wrońska. Spotkanie z cyklu „Biblioteka po sąsiedzku”. Wstęp wolny. Filia nr 10.

- 28 czerwca, godz. 15:00-19:00 – debata w sprawie Miejskiej Polityki Parkingowej. Organizatorem wydarzenia jest Świętokrzyska Okręgowa Izba Architektów RP. Wstęp wolny. Poczytalnia Na dVoRcu.

- 29 czerwca, godz. 17:30 – spotkanie z Radosławem Piwowarskim, aktorem, scenarzystą i reżyserem. Rozmowę poprowadzi Jarosław Skulski. Wstęp wolny. Poczytalnia Na dVoRcu.