Rodzinny festyn profilaktyczny

2024-05-19

Pracownicy MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach wzięli udział w Rodzinnym festynie profilaktycznym w Parku Miejskim w Kielcach. Dzieci świetnie bawiły się podczas gier terenowych, bajkowych oraz literackich; licznie uczestniczyły w naszych warsztatach plastycznych, gdzie mogły samodzielnie wykonać kolorowe motyle, a także śliczne zawieszki. Powodzeniem cieszyła się również biblioteczna retro-fotobudka.

Nie brakowało atrakcji zorganizowanych przez pozostałe instytucje biorących udział w wydarzeniu, m.in. pokazów tanecznych i artystycznych. Można było również zasięgnąć porad pracowników Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach, Stowarzyszenia MONAR oraz Świętokrzyskiego Klubu Abstynentów "RAJ".

W obchody Dni Profilaktyki corocznie włączają się: Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Referat Promocji Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta Kielce oraz Instytut Profilaktyki Zintegrowanej, Katedra Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.