Spotkanie autorskie z Małgorzatą Micułą

2024-05-15

Na kolejne spotkanie z cyklu „Biblioteka po sąsiedzku” MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach zaprasza do Filii nr 12 MBP (ul. Zagórska 60) 22 maja 2024 r. o godz. 16:30. Gościem Biblioteki będzie Małgorzata Micuła, krakowska poetka i pisarka opowiadań, pasjonatka rękodzieła, miłośniczka fotografii, portretująca najczęściej przyrodę i stare domy.

Z autorką o jej twórczości, inspiracjach i pasjach rozmawiać będzie Agnieszka Soboń.
Spotkaniu towarzyszyć będzie muzyka kieleckiego twórcy Tomasza Królaka.
Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek autorki.

Małgorzata Micuła jest psychologiem, pracuje w szkole. Obdarzona dużą wrażliwością, kocha ludzi i przyrodę. Jest autorką trzech książek: ,,Opowiadania z niewyspania”, ,,Talent jak lekarstwo” oraz ,,Podwójnie odnalezione”. Realizm przeplata się tu z baśniową rzeczywistością. Poruszają one wyobraźnię czytelnika, pozwalają się rozmarzyć i dostrzec niezwykły charakter opisywanych w książkach ludzi, zdarzeń i zjawisk. W swojej twórczości autorka opowiada historie życia, dzieciństwa spędzonego w krakowskiej kamiennicy oraz jej relacji z Tatą. Umiejętnie potrafi połączyć świat wierszy i opowiadań, pisanych na przestrzeni wielu lat od wrażliwej dziewczynki do dojrzałej i refleksyjnej kobiety.