Niebieska Strefa A A+ A++

Aktualności

Konkurs „Czytelniczy lajk – Świętokrzyskie”

2024-04-23

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji MBP im. Jerzego Pilcha zaprasza do udziału w konkursie, którego celem jest promocja literatury związanej z Kielcami i regionem świętokrzyskim. Zachęca do poszukania na półkach w domu lub w bibliotece książki, którą warto polecić.

- Uczestnicy: osoby w wieku 16+ z Kielc/regionu świętokrzyskiego.
- Termin: 23-29 kwietnia 2024 r.
- Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników: 30 kwietnia 2024 r.

ZADANIE KONKURSOWE
- Na fanpage’u Biblioteki zamieść pod postem z plakatem konkursowym krótki komentarz i zachęć w nim do przeczytania książki napisanej przez autora pochodzącego z Kielc/regionu świętokrzyskiego lub książki, której tematyka/akcja/bohaterowie związani są z Kielcami/Ziemią Świętokrzyską. Może to być książka dla dzieci lub dorosłych, powieść, reportaż, tomik poezji, przewodnik turystyczny…
- W komentarzu wpisz autora i tytuł książki, uzasadnij swój wybór. Możesz także zamieścić zdjęcie, link i in. Forma dowolna. Liczy się inwencja twórcza i dar przekonywania.
- Mile widziane, choć nie obowiązkowe, udostępnianie informacji o konkursie, zapraszanie znajomych.
- Nagrodzimy 2 osoby, które w najciekawszy sposób zachęcą do przeczytania danej książki.
- Dodatkowym atutem przy ocenie komentarzy przez jurorów będzie aktywność innych osób (lajki, komentarze do wypowiedzi konkursowej uczestnika).
- Nagrodą będą zestawy złożone z książek dla dzieci i dorosłych. Nagrody trzeba będzie odebrać osobiście w Dziale Promocji przy ul. Konopnickiej 5 w Kielcach. Prosimy zatem, aby nie zgłaszały swojego udziału osoby, które nie będą mogły nas odwiedzić i odebrać nagród.

Przesyłając komentarze, jednocześnie wyrażają Państwo zgodę na udział w konkursie, prezentację opublikowanie materiału na naszym profilu FB i przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu.