Spotkanie z Aleksandrą Skarbek-Waldon

2024-04-02

2 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, w Filii nr 10 MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci Aleksandrą Skarbek-Waldon. Pani Aleksandra jest z wykształcenia nauczycielem wychowania przedszkolnego, a także logopedą, terapeutą osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Codzienna praca z dziećmi oraz ich problemy, szczególnie tych z niepełnosprawnościami, zaburzeniami i deficytami, stały się inspiracją do napisania historii o Felku Papugorybie. Pomimo deszczu na spotkanie przybyła grupa 6-latków z Przedszkola Samorządowego nr 32. Z zainteresowaniem wysłuchały przeczytanej przez autorkę historii o bohaterskiej oceanicznej rybce. Pani Aleksandra dedykuje swoje książki swojej córce Hani, która padła ofiarą hejtu. „Felek Papugoryba” porusza wiele problemów życie codziennego, problemy dorastania, przyjaźni, akceptacji, szacunku i ochrony środowiska. Uczy jak reagować na zło, przemoc, jak radzić sobie z emocjami. Autorka planuje kolejne części, m.in. o otyłości oraz autyzmie. Największą radością Pani Aleksandry jest zaszczepianie miłości do literatury dzieciom w wieku przedszkolnym, natomiast grupą naszych małych gości była zachwycona. Dzieci w ciszy słuchały interesujących przygód bohatera jej książek.

W tym wyjątkowym dniu bibliotekę odwiedził prezes Adam Cyrański, właściciel Wydawnictwa MAC Edukacja.  Na ręce dyrektor Anny Żmudzińskiej przekazał w darze książki dla młodych czytelników Biblioteki. Uczestnicy spotkania także zostali obdarowani książkowymi upominkami. Dziękujemy.