Spotkanie z Karoliną Wilczyńską

2024-03-08

Wyjątkowy dzień - Dzień Kobiet i wyjątkowe miejsce – Dom Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej w Kielcach. To tutaj odbyło się dziś spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską  – kolekcjonerką ludzkich historii.

W spotkaniu uczestniczyli pensjonariusze domu, tak seniorki, jak i seniorzy. Anna Żmudzińska - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach, która zorganizowała spotkanie, złożyła wszystkim paniom życzenia obdarowując je żółtymi tulipanami. O słodki poczęstunek zadbała Cukiernia Jamioł z ul. Warszawskiej w Kielcach.

Rozmowę prowadziła Aleksandra Kępińska. Głównym tematem były kobiety, ich solidarność i wolność wyboru. Ze względu na miejsce spotkania poruszony został również sposób traktowania seniorów. Rozmawialiśmy o tym, jak sami chcielibyśmy być traktowani w ich wieku. Seniorzy to obecnie bardzo aktywna grupa, chętnie biorąca udział w różnych spotkaniach, wycieczkach i warsztatach. MBP w Kielcach stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom osób starszych dostarczając im do domów książki wypożyczone przez telefon.

Na zakończenie Karolina Wilczyńska podzieliła się swoimi pasjami i aktywnościami. Stara się łączyć pisanie z uprawianiem ogrodu i ręcznymi robótkami. Pielęgnuje dobro oraz relacje ze swoimi przyjaciółmi.

,,𝓒𝓲𝓮𝓼𝔃𝓶𝔂 𝓼𝓲ę 𝓴𝓪ż𝓭𝔂𝓶 𝓭𝓷𝓲𝓮𝓶 𝓲 𝓼𝔃𝓪𝓷𝓾𝓳𝓶𝔂 𝓲𝓷𝓷𝔂𝓬𝓱”.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach dołącza się do życzeń dla wszystkich Pań, naszych Czytelniczek! Aby każdy dzień wypełniał Was radością, ciepłem i miłością. Niech każdy krok prowadzi Was do spełnienia marzeń i sukcesów, a otaczający świat emanuje życzliwością i szacunkiem. Nie zapomnijcie o dobrej książce !!!!!

Mecenas kultury:  Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o.
Partnerzy:  Dom Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej w Kielcach, Sklep Firmowy Pszczółka, Cukiernia Jamioł, ul. Warszawska 6.