Spotkanie z Ewą Sobieniewską

2024-03-22

W ramach cyklu „Biblioteka po sąsiedzku” gościem Filii nr 10 MBP i. Jerzego Pilcha w Kielcach była Ewa Sobieniewska, autorka książek „Srebrne wrzeciono” i "”Zaklęte zwierciadło”, od wielu lat związana z Wydawnictwem HarperCollins.

Pani Ewa lubi muzykę Stanisława Moniuszki, kulturę ziemiańską i przedwojenne kino. Jest miłośniczką Paryża i Wilna, ale miejscem, które szczególnie ceni jest niewielka wieś w woj. świętokrzyskim. To do niej często wracała we wspomnieniach, do czasów pobytu w domu swoich dziadków.

Jej powieści to przede wszystkim opowieści o życiu szlachty i podróż w nieznane zakątki regionu świętokrzyskiego. Bardzo boli ja fakt, że wiele jego pięknych miejsc już nie istnieje m.in. "Sandomierskie Soplicowo".

Jak sama podkreśla, po napisaniu dwóch powieści jej życie uległo diametralnej zmianie. Poznała wielu autorów, ale to spotkania z czytelnikami napędzają ją do działania i dają największą satysfakcję. Podczas wydarzenia mogli oni zakupić książki pisarki opatrzone jej własnoręcznym podpisem.

Spotkanie prowadziła Agnieszka Soboń, o oprawę muzyczną zadbał nieoceniony Robert Viking Krzyżanowski. Całe wydarzenie było nagrywane, a relację będzie można obejrzeć w programie "Drzwi do kultury" w TVP3 Kielce.

Partnerzy: Miasto Kielce, Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A., Buskowianka Zdrój, Auchan , Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o. - „Pij kielecką kranówkę, bo... dobra!", Sklep Firmowy Pszczółka