Spotkanie autorskie z Jerzym Wójtowiczem

2024-01-24

Na pierwsze tegoroczne spotkanie z cyklu „Biblioteka po sąsiedzku” Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach zaprasza 2 lutego o godz. 17:00 do Filii nr 12 przy ul. Zagórskiej 60. Gościem Biblioteki będzie Jerzy Wójtowicz, geolog i poeta, lokalny patriota, który o swoich „górach domowych”, ich historii i geologii, potrafi opowiadać w niezwykły sposób, m.in. wierszem. Z autorem, o jego twórczości, inspiracjach i pasjach, będzie rozmawiać Aleksandra Kępińska. Poezji Jerzego Wójtowicza będą towarzyszyć piosenki w wykonaniu Marka Dubeltowicza. Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu książek autora. Wstęp wolny.

JERZY WÓJTOWICZ – urodził się w 1952 r. w Kielcach. Początkowo, jako geolog, a od 2018 r, jako emeryt pisał rymowanki, których tematyka nawiązuje do jego pracy zawodowej, ukochanych gór, świata natury, ale także do problemu alkoholizmu, poszukiwania sensu życia i prawdy o człowieku. Pierwszy tomik nosił tytuł „O czym ja pisać powinienem” (2018), kolejne to „Historia gór moich z powagą i żartem spisana nad ranem, gdzieś o wpół do czwartej”, „Uroki natury”, „Wołanie o sens”. Jego wiersze ukazały się także w tomiku „Na krawędzi”, będącym pracą zbiorową oraz w antologii „Zanurzeni w słowa” prezentującej wiersze autorów należących do grupy poetyckiej „Poeci znad Silnicy”.

Partnerzy: Miasto Kielce, Uzdrowisko Busko-Zdrój, Buskowianka-Zdrój, Kielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa, Sklep Firmowy „Pszczółka”