VinBookFest

2023-09-07

Miasto Kielce włącza się w tegoroczne obchody Dnia Miasta Winnica. W ramach wydarzenia odbędzie się 10. edycja lokalnego festiwalu literackiego – VinBookFest. Jako miasto partnerskie jesteśmy dumni z tego, że na jubileuszową edycję winnickiego festiwalu zostali zaproszeni goście z Kielc.

Już 9 września, Anna Żmudzińska - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach, weźmie udział w otwartej dyskusji online Czytanie: światło, schronisko, broń na temat wpływu wojny na czytelników, twórców i popularyzatorów książek. Będzie to znakomita okazja by wymienić się doświadczeniami związanymi z promocją czytelnictwa oraz praktycznymi wskazówkami dotyczącymi upowszechniania książek w czasach kryzysu.

W niedzielę, 10 września, publiczność VinBookFest zapozna się z twórczością wybitnego kieleckiego poety Grzegorza Kozery, podczas spotkania autorskiego w Poczytalni Na dVoRcu. Rozmowa z pisarzem będzie transmitowana na placu Europejskim w centrum Winnicy.

Realizacja przedsięwzięcia możliwa jest dzięki współpracy kieleckiej biblioteki i Scentralizowanego systemu bibliotecznego miasta Winnicy z dyrektorem Oleną Zakvacką na czele. Mamy nadzieję na kontynuowanie współpracy z bibliotekami miast partnerskich w przyszłości.