"Absurd nie czytać na dobranoc" - konkurs dla dzieci i dorosłych

2023-09-19

Zbliża się IX edycja Nocy Bibliotek. 7 października w całej Polsce odbywać się będzie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Z okazji tegorocznej Nocy Bibliotek Wydawnictwo Jedność, Wydawnictwo Jedność dla dzieci i Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach przygotowały Konkurs „Absurd – nie czytać na dobranoc” skierowany do młodszych i starszych miłośników czytania. Jest to Konkurs zespołowy. Pierwsze zadanie należy do dziecka, drugie do rodzica, babci, dziadka lub dorosłego opiekuna. Podczas wykonywania zadania mile widziane jest nawiązanie do książek wydanych przez Wydawnictwo Jedność / Jedność dla dzieci.

Główną bohaterką jest książka. Młodsi uczestnicy muszą wykonać okładkę ulubionej książki czytanej na dobranoc, a zadaniem starszych jest sfotografowanie pracy dziecka w aranżacji nawiązującej do Nocy Bibliotek i przesłanie na wskazany adres. Konkurs trwa do 4 października 2023 r., a ogłoszenie wyników nastąpi wieczorem 7 października 2023 r.