Wernisaż fotografii "Pamięć <<W>> Książce"

2023-08-22

Zapraszamy 25 sierpnia 2023 r. o godz. 16:00 do Filii nr 5, ul. Warszawska 147 na wernisaż fotografii Pamięć "W" Książce.  Wystawie będzie towarzyszyło spotkanie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w czasie którego Patrycja Karykowska - bibliotekarka z pasją opowie o rolach pełnionych przez najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego oraz zjawisku zwanym "powstańczą modą". Wspólnie z Edytą Król, w głośnym czytaniu zinterpretuje wiersze K. K. Baczyńskiego oraz (jeśli pojawi się większa gromadka dzieci) jedno z opowiadań z tomu "Fajna Ferajna" autorstwa Moniki Kowaleczko-Szumowskiej. W planie jest także losowanie niespodzianek dla młodszych i starszych uczestników wernisażu i spotkania.

Całe wydarzenie udało się zorganizować w ramach obchodów 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego dzięki współpracy Biblioteki Szkolnej "U Sowy Poczytajki" z Filią nr 5. Patrycja Karykowska z PS nr 27 w Kielcach realizuje tym samym jedno z zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 - NPRCz 2.0