Portret własny mieszkańców regionu świętokrzyskiego - "Skanerunki"

2023-08-02

Portretowanie czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach jest oryginalnym projektem Fundacji im. Michała Zduniaka oraz artystki wizualnej dr Ewy Wiśniewskiej-Zduniak. Artystka będzie wykonywać zdjęcia naszym czytelnikom w swojej autorskiej technice skanerunku, a efektem projektu będzie wystawa.

Zapraszamy wszystkich chętnych w dniach 7, 8, 9 sierpnia do Filii nr 10 (ul. Konopnickiej 5) oraz 10 i 11 sierpnia do Filii nr 5 (ul. Warszawska 147) w godz. 10:00 – 15:00. Wystarczy jedynie zgoda i kilka chwil na wykonanie zdjęcia.

Ewa Wiśniewska-Zduniak należy do grona interesujących polskich artystów wizualnych wykraczających poza granice tradycyjnie postrzeganych dyscyplin sztuki. Z powodzeniem tworzy unikalne ekspozycje w przestrzeniach galeryjnych jak i dzieła plastyczne wykonane w czasie realnym, intuicyjne, spontanicznie improwizowane, ulotne kompozycje malarsko-dźwiękowe, dzięki czemu jej związanych z muzyką i teatrem.          Twórczość Ewy Wiśniewskiej-Zduniak to dwa przenikające się światy. To inspirująca praca nad grafikami cyfrowymi wykonanymi w multimedialnej technice własnej (skanerunku). To światy, w których obiekty artystyczne oraz skończone formy, są jednocześnie szkicami i kanwą do stworzenia przestrzeni nowej, malarskiej, stanowiącej zarazem pełnię wypowiedzi artystycznej. Oba światy są ulotne, trudne do  zdefiniowania, nadają nowe znaczenia wyobraźni i rzeczywistości.