Prezentacja nowego sprzętu i muralu w bibliotece przy ul. Okrzei

2023-07-03

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach od wielu lat stara się niwelować przeszkody w dostępie do kultury, być miejscem przyjaznym i dostępnym dla każdego. W tym roku otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w kwocie 25000 zł oraz ze środków Miasta Kielce w kwocie 7000 zł na realizację projektu „Nowe Perspektywy 2.0 - technologia równych szans”.W ramach projektu zakupiliśmy 4 nowoczesne odtwarzacze książki mówionej (Czytak Plus) odczytujące ebooki i dokumenty tekstowe przy pomocy mowy syntetycznej oraz tablet dotykowy wraz z dodatkową klawiaturą brajlowską do urządzeń mobilnych.

Oficjalna prezentacja zakupionego sprzętu odbędzie się w 6 lipca 2023 r. o godz.10:00 w Filii nr 9 MBP w Kielcach przy ul. Okrzei 9.

Spotkanie, w którym uczestniczyć będzie wiceprezydentka Kielc Agata Wojda i przedstawiciele Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, będzie także okazją do zaprezentowania innej nowości – powstającego dzięki wolontariuszom muralu.

Mamy nadzieje, że nowy kielecki mural, który przyciągnie nie tylko oko każdego przechodnia czy osoby przejeżdżającej ulicą Okrzei, ale także nowych czytelników do biblioteki.