Inauguracja projektu "Książka na św. Jana"

2023-06-23

Jarosław Gugała, dyrektor Anna Żmudzińska i bibliotekarze MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach zainaugurowali święto „Książka na św. Jana”. Odwiedzili Urząd Miasta i Prezydenta Bogdana Wentę, zajrzeli do Mydlarni u Franciszka, Optyka, Zegarmistrza, Centrum Podróży i Salonu sukien ślubnych. Potem podążyli dalej ulicami miasta obdarowując książkami kielczan i gości biorących udział w Święcie Kielc.

Lektury dotarły także do Centrum Medycznego Zdrowie – Przychodnia Bocianek, Collegium Medicum UJK, OMPiO, Muzeum Zabawek i Zabawy. Książki i maskotki od firmy Biedronka trafiły do Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii.

Do akcji „Podziel się książką” chętnie przyłączyli się pracownicy WBP im. Witolda Gombrowicza w Kielcach. Odwiedzili Marszałka Andrzeja Bętkowskiego i Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II przy ul. Jagiellońskiej 76.

W tym samym czasie czytelnicze podarunki trafiły do mieszkańców miast powiatowych, a wszystko dzięki pracownikom MBP w Ostrowcu Świętokrzyskim, MBP im. Jana Długosza w Sandomierzu, MBP w Starachowicach, MGBP w Jędrzejowie, BP Miasta i Gminy Końskie.

Partnerzy: Miasto Kielce, Biedronka, Wydawnictwo Marginesy, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach, Buskowianka Zdrój, Wydawnictwo Jedność, Wydawnictwo Jupi jo
Kielce Europejska Stolica Kultury 2029

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Fotogaleria 1
Fotogaleria 2