Aktualności

Konferencja "Kielce na wzgórzach kultury - Inspiracje z Kreatywnego Laboratorium Medialnego"

2023-06-22

O roli kultury, projekcie CREMEL, a także o kandydaturze Miasta Kielce do miana Kielce Europejska Stolica Kultury 2029 rozmawiano podczas konferencji „KIELCE NA WZGÓRZACH KULTURY – Inspiracje z Kreatywnego Laboratorium Medialnego”, która odbyła się w Kieleckim Parku Technologicznym. W dyskusji zabrała głos dyrektor MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach Anna Żmudzińska. W konferencji uczestniczyła także zastępca dyrektora Ewelina Iwan

Wydarzenie, w którym wzięli udział przedstawiciele władz miasta - Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta, Wiceprezydentka Agata Wojda, Marcin Chłodnicki - Wiceprezydent Kielc, a także przedstawiciele świata kultury, środowiska akademickiego, NGO-sów, było świętem instytucji kulturalnych i branż kultury. Konferencja była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i dzielenia się dobrymi praktykami.

Fot. KPT/Facebook