"Podziel się książką"

2023-06-21

Nikomu, albo raczej wszytkim, swoje księgi
Daję. By kto nie mniemał (strach to bowiem tęgi),
Że za to trzeba co dać. Wszyscy darmo miejcie (…)

(Jan Kochanowski, Dedykacja, „Pieśni Księgi Dwoje”)

Podobnie jak w ubiegłym roku, na ulicach miasta pojawi się barwny korowód na czele z Jarosławem Gugałą, niosący naręcze kwiatów i książek. W tym roku do akcji „Podziel się książką” dołączyły: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach, Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim, Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Długosza w Sandomierzu, Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Jędrzejowie oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie.

W Kielcach Jarosław Gugała, dyrektor MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach Anna Żmudzińska oraz bibliotekarze MBP i WBP będą rozdawać prezenty książkowe na ulicach, w urzędach, instytucjach kultury, uczelniach, przychodniach, sklepach.  Akcja rozpocznie się 23 czerwca na o godz. 9:45. Świętojańska drużyna odwiedzi Urząd Miasta, później zajrzy do punktów usługowych przy ul Małej i przejdzie dalej ulicami Kapitulną, Sienkiewicza i Solną. Specjalni wysłannicy pojawią się także w Muzeum Zabawek i Zabawy, Collegium Medicum, Świętokrzyskim Urzędzie Marszałkowskim, DPS-ie im. Jana Pawła II i przychodni na Bocianku.

Dziękujemy Biedronce za przekazanie maskotek oraz książek wydanych w konkursie Piórko, a także WBP im. Witolda Gombrowicza w Kielcach, Wydawnictwu Marginesy, Wydawnictwu Jedność i Wydawnictwu Jupi jo! za publikacje książkowe, które trafią do rąk młodszych i starszych kielczan.

Partnerzy: Miasto Kielce, Biedronka, Wydawnictwo Marginesy, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach, Buskowianka-Zdrój, Wydawnictwo Jedność, Wydawnictwo Jupi jo!
Kielce Europejska Stolica Kultury 2029

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.