Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim

2023-06-16

MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach zaprasza na spotkanie z Łukaszem Orbitowskim 24 czerwca 2023 r. o godz. 18:00 do Poczytalni Na dVoRcu. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Książka na św. Jana. Wstęp wolny.

Łukasz Orbitowski swoją przygodę z pisaniem zaczynał od opowiadań grozy i książek fantasy. Coraz częściej sięga do realiów codzienności, zdobywając dzięki swoim powieściom serca czytelników, uznanie i liczne nagrody w konkursach literackich. Jest m.in. laureatem Paszportu „Polityki” i Nagrody Zajdla, był nominowany także do Nagrody Literackiej „Nike” oraz Nagrody Literackiej Gdynia.  Jest doskonały w opisywaniu miasteczek pełnych beznadziei i stagnacji. Chętnie opisuje historie z życia wzięte , jak choćby w „Kulcie”, „Innej duszy” czy „Chodź ze mną”. Na co dzień słucha metalu i podnosi ciężary. Bywa czarnym coachem oraz bawi ludzi .

Łukasz Orbitowski podczas spotkania zdradzi dlaczego został pisarzem, choć pisania nie lubi oraz odsłoni kulisy powstawania swoich książek, a dokładniej powieści „Inna dusza”. Dawno niedostępna, trafiła ponownie do rąk czytelników w maju tego roku.

Rozmowę poprowadzi Aleksandra Kępińska. Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek. Transmisja online w mediach społecznościowych.

Partnerzy: Miasto Kielce, Biedronka, Wydawnictwo Marginesy, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach, Buskowianka Zdrój, Wydawnictwo Jedność, Wydawnictwo Jupi jo!
Kielce Europejska Stolica Kultury 2029

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.