"Gościnnie z książką"

2023-06-16

Bibliotekarze MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach wybiorą się 23 czerwca 2023 r. wraz z Jarosławem Gugałą, znanym dziennikarzem, ambasadorem i pomysłodawcą akcji „Książka na św. Jana”, do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Będzie to wizyta promująca czytelnictwo i nowe święto książki, związane z prasłowiańskimi zwyczajami Nocy Świętojańskiej oraz twórczością Jana Kochanowskiego. Jarosław Gugała spotka się z czytelnikami o godz. 15:00, będzie też rozdawał książkowe prezenty mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego.

Cieszymy się, że do MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach dołączyły inne biblioteki. Mamy nadzieję, że za rok będzie ich jeszcze więcej. Dobre tradycje warto wspierać i kultywować – „Wymówki nie masz, gdy przyjaciel prosi” (Jan Kochanowski) .

Partnerzy: Miasto Kielce, Biedronka, Wydawnictwo Marginesy, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach, Buskowianka Zdrój, Wydawnictwo Jedność, Wydawnictwo Jupi jo!

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.