"Podróże ku kulturze: Przystanek: Fredro"

2023-05-08

Niechże będzie dziś wesele,
Równie w sercach, jak i w dziele!

Żywimy nadzieję, iż słowa Cześnika z „Zemsty” będą towarzyszyć nam przez cały Tydzień Bibliotek, który rozpoczął się w MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach pełną humoru podróżą w towarzystwie aktorów Teatru Laki i Aktora „Kubuś”. W bohaterów najbardziej znanych komedii Aleksandra Fredry - „Śluby panieńskie”, „Mąż i żona” i „Zemsta” - wcielili się Agata Sobota i Rafał Iwański. Zabawnie, romantycznie, przekornie i frywolnie zinterpretowali perypetie miłosne przedstawicieli „rodu krokodylego” i „królowych wszechpiękności”, a wszystko ku uciesze pasażerów autobusu linii nr 44.

Podróżujący zostali także obdarowani przez wiceprezydenta Kielc Marcina Chłodnickiego, pracowników Biblioteki i wolontariuszy z RCW w Kielcach książkami. Będą je mogli wykorzystać podczas kolejnych, bliższych i dalszych podróży.

Specjalnie oznakowany autobus, promujący czytelnictwo i projekt „Podróże ku kulturze: Przystanek Fredro” będzie jeździł do końca ma na różnych liniach komunikacji miejskiej. Życzymy fascynujących podróży z książką!

Fot. Łukasz Pająk

Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU