251 910 PLN na nowe projekty

2023-05-29

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach otrzymała dofinansowanie na zakup nowości, sprzętu i organizację wydarzeń kulturalnych:

Od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 122 600 𝐳ł na realizację projektów:

- NOWE PERSPEKTYWY 2.0 – TECHNOLOGIA RÓWNYCH SZANS – w ramach programu „Infrastruktura kultury”. Zostaną zakupione nowe odtwarzacze dla osób niewidomych, słabowidzących i seniorów oraz dodatkowy sprzęt na potrzeby osób z dysfunkcją wzroku.

- KSIĄŻKA NA ŚWIĘTEGO JANA – w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Projekt związany z postacią Jana Kochanowskiego. Z okazji imienin tego wybitnego poety oraz popularnej sobótki, w dniach 23-24 czerwca 2023 planowanych jest wiele atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych dla osób w każdym wieku.

- POCIĄG DO LITERATURY. III FESTIWAL HERLINGA-GRUDZIŃSKIEGO – w ramach programu „Promocja czytelnictwa”. Kolejna edycja wielkiego wydarzenia literackiego. Wspaniali goście, niezapomniane spotkania, mnóstwo wartościowej literatury.

Środki od Fundacji PZU na realizację projektu PODRÓŻE KU KULTURZE. PRZYSTANEK: FREDRO, który realizowany był w maju. Projekt miał na celu upamiętnienie Aleksandra Fredry - najwybitniejszego polskiego komediopisarza, poety, bajkopisarza, jednego z patronów 2023 roku.

Dofinansowanie w kwocie 2 000 zł od Fundacji Empiria i Wiedza na zakup nowości wydawniczych.

Dzięki głosom mieszkańców Kielc oddanych w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego 88 000 𝐳ł na realizację projektów:

- NOWE KSIĄŻKI DLA MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W KIELCACH – Projekt ma na celu wzbogacenie i uatrakcyjnienie oferty czytelniczej biblioteki, również poprzez zakup książek z dużą czcionką z serii „Wielkie Litery”, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym.

- CZYTAM, BO CHCĘ, CZYTAM, BO WIDZĘ – Celem projektu jest zakup książek z dużą czcionką dla wszystkich filii bibliotecznych, aktywizacja osób starszych i przeciwdziałanie ich samotności.

- NOWOCZESNY CZYTELNIK = NOWOCZESNA BIBLIOTEKA – Celem projektu jest uruchomienie zdalnego zapisu do biblioteki, wdrożenie procedury e-podpisu we wszystkich placówkach bibliotecznych oraz umożliwienie czytelnikom zarządzania własnym kontem bibliotecznym za pomocą komend SMS.

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kielcach wsparła nasze działania kwotą 4 000 𝐳ł. Zakupiliśmy książki o charakterze profilaktycznym i terapeutycznym.

Organizatorowi Biblioteki, którym jest Miasto Kielce dziękujemy za wsparcie naszych działań!