Wernisaż wystawy "Wiosenne impresje"

2023-05-27

Filia nr 8 MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach (ul. Barwinek 31) będzie miała zaszczyt gościć po raz kolejny Panią Bronisławę Ryś. Wraz z malarką zaprasza w środę 31 maja 2023 r, o godz. 15:00 na wernisaż wystawy "Wiosenne impresje".

Bronisława Ryś to malarka urodzona w Mąchocicach - Scholasteria. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Kielcach o kierunku nauczanie początkowe. Uzdolnienia artystyczne wykorzystywała w swojej  pracy zawodowej poprzez przygotowywanie pomocy dydaktycznych i rozwijanie tych umiejętności u dzieci. Okolice i piękne widoki Gór Świętokrzyskich, gdzie mieszka pani Bronisława stanowią natchnienie do malowania. Będąc na emeryturze rozwija i doskonali swoje techniki malarskie. Jest członkiem kieleckiego Klubu Artystów Plastyków “KAP 65” przy OKK KSM “Miniatura” oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach. Artystka swoje prace prezentowała na wystawach zbiorowych w klubie „Miniatura” i Muzeum Historii Kielc.