Budzenie Sienkiewki

2023-05-27

W tym roku Budzenie Sienkiewki odbywa się po polsku i po włosku. Na rogu ulic Sienkiewicza i Małej, gdzie można się poczuć jak w Galerii Uffizi we Florencji, fragmenty „Quo vadis” czytali zaproszeni goście: Marcin Chłodnicki – Wiceprezydent Kielc, Sławomir Stachura – dyrektor Kancelarii Prezydenta, Piotr Bogusław Jędrzejczak – dyrektor Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, Aneta Litwin - komendant Straży Miejskiej w Kielcach oraz świętokrzyscy literaci: Grzegorz Rak, Grzegorz Kozera, Katarzyna Siwiec, Agnieszka Czarnecka. Dzięki Gabrielle, wolontariuszowi z RCW w Kielcach wysłuchaliśmy fragmentów powieści Henryka Sienkiewicza w melodyjnym języku włoskim. Spotkanie moderowała Magda Brzezińska.

Czytanie było słychać na zewnątrz, przechodnie mogli więc słuchać razem z nami. Do czytania (nie tylko „Quo vadis”) zachęcali przechodniów pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach z wolontariuszami, ubrani w stroje w stylu włoskim. Rozdawali książki kielczanom i turystom.