Wręczenie nagród Mistrz Promocji Czytelnictwa

2023-05-26

Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie dyrektor Anna Żmudzińska odebrała nagrodę Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich za największe dokonania na rzecz upowszechniania czytelnictwa w 2022 roku. MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach została doceniona za oryginalność, różnorodność, liczbę, jakość organizowanych imprez, a także zaangażowanie innych środowisk i organizacji oraz formy promocji. Nagroda jest ogromnym wyróżnieniem nie tylko dla nas, ale także dla Miasta Kielce.

W uroczystości, podczas której wręczono także Nagrodę Academia oraz inne nagrody SBP, uczestniczyli Marcin Chłodnicki - Wiceprezydent Kielc i zastępca dyrektora MBP Ewelina Iwan. Gratulacje dla wszystkich laureatów.

W ubiegłym roku biblioteka zorganizowała dla Czytelników ponad 700 imprez , m.in. II edycję Herling-Grudziński Festiwal, „Świętojańskie podróże po literaturze”, „Każdy ma swoje K2”. W nagrodę otrzymała prestiżowy tytuł Mistrza Promocji Czytelnictwa oraz Parasol Licencyjny, czyli roczną zgodę na publiczne odtwarzanie filmów, bajek i programów telewizyjnych, stworzonych przez największe hollywoodzkie wytwórnie i niezależnych producentów. Dostęp ufundowała firma MPLC.