Ogólnopolska premiera biblioteczna książki "Prezydent"

2023-05-24

24 maja 2023 r. w Poczytalni Na dVoRcu miała miejsce wyjątkowa premiera. Gośćmi MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach byli Prezydent Aleksander Kwaśniewski i Aleksander Kaczorowski – autor wywiadu-rzeki „Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim”. Wśród licznie zgromadzonej publiczności był m.in. Marcin Chłodnicki - Wiceprezydent Kielc.

„W dziesięć lat można mieć i NATO, i Unię Europejską, i Konstytucję, i województwo świętokrzyskie” – tak Aleksander Kwaśniewski podsumował swoje największe osiągnięcia w całej prezydenturze. Na promocję biblioteczną swojej książki wybrał akurat kielecką bibliotekę, gdyż jak sam stwierdził, Kielce zawsze przynoszą mu szczęście. Potencjał, determinacja i ludzie, to były te czynniki, które przeważyły o powstaniu naszego województwa. Ku jego radości szansa, którą dostaliśmy, została w stu procentach wykorzystana. Obecnie bardziej jest dyplomatą niż politykiem, co pozwala mu spojrzeć na pewne sprawy z dystansem. W trakcie rozmowy nie zabrakło także odniesień do polityki zarówno krajowej, jak i międzynarodowej, m.in. do naszych relacji z Ukrainą pod kątem historii czy aktualnej pomocy w trakcie wojny.

Partnerzy: Wydawnictwo Znak Zajazd Antresola

Relacja video